Dokumendi saatmiseks e-mailiga on 2 peamist varianti.

 

Esimene variant hõlmab endas lihtsalt e-maili saatmiseks vajalike väljade täitmist ning saatmist. Selleks on tarvis kirjutada „kellele“ väljale saaja e-maili aadress, „teema“ väljale e-maili pealkiri ning „sisu“ väljale tekst. Lisaks on tekstikasti all ka eraldi sektsioon manustele. Sealt saab manuseid lisada neid arvutist otsides, või olemasolevaid manuseid kustutada või vaadata, kuid selleks on vaja need enne hiirega aktiivseks teha.

Kui kõik see on tehtud, saadetakse e-mail „saada mail“ nupu abil teele. „Kellele“ välja juures on ka linnukesega kast koopia saamise kohta: kui seal linnuke on, saadetakse automaatselt lao kasutajale määratud e-maili aadressile ka koopia äsja saadetud e-mailist.

Teine variant erineb esimesest selle poolest, et e-mailis olevaid andmeid ei pea iga kord eraldi sisestama.

Selleks on vajalik esmalt kontaktisikute ja templaatide loomine. Uue kontaktisiku lisamiseks tuleb vajutada vastava välja juures olevat noolt, mis avab kontaktisikute lisamise mooduli. Seal saab kliendile omistada kõik vajaliku info, kuid kõige olulisemad on nimi ja e-maili aadress. Lisaks sellele on seal ka valikud, missuguste dokumentide mailimise puhul on see kindel kontaktisik vaikimisi saaja (valikus olevad dokumendid on saldoteatis, arve ja soovituslik tellimus). Kui vajalik info on sisestatud, saab seda kinnitada „salvesta“ nupuga, välju tühjendada saab nupuga „uus“. Moodul sulgub samast nupust, millest see avaneb.

 

E-maili templaadi loomine käib samast aknast, millest eelnevas saatmisvariandis juttu oli (maili templaat). Selleks on vaja täita väljad „teema“ ja „sisu“, samuti on vaja otsustada linnukestega, kas templaat peaks olema nähtav kõigile ning vaikimisi templaat. Kui vajalik informatsioon on valitud, saab ülevalt „maili templaadid“ menüüst nupuga „salvesta“ sisestatud informatsiooni salvestada. Kui templaat on vaikimisi, ilmub ta iga kord vastava dokumenditüübi e-maili aknas koheselt avamisel. Samuti on ülemisest menüüst võimalik luua uusi templaate nupuga „uus“ ning olemasolevaid kustutada.

NB! Iga dokumenditüübi jaoks on eraldi templaadid, mis üksteisele üle ei kandu.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.