Kõikidele välismaalt imporditavatele või välismaale eksporditavate kaupade kohta on vaja Statisktikaametile esitada Intrastati aruanded.  Intrastati aruanne koostamise funktsionaalsus on Ladu20 eksportmoodulis.

 

Intrastatile aruannete jaoks peavad kindlasti olema täidetud kindlad väljad, mida reeglina Eesti-sisese kaubavahetuse puhul vaja ei ole. Intrastati aruannete täitmiseks vajatavad väljad asuvad:

  1. kauba andmetes – kauba andmetes on kaubale tarvis märkida selle päritoluriik ning CN8 kood (selle abil iseloomustatakse kauba tüüpi, nimekiri on programmis sees). Lisaks on vajalik eraldi lehel märkida ka kauba kaal.
  2. kliendi andmetes – siin all on vaja täita vastava kliendi kohta käiv transpordiliik, tarneklausel, riik ning asukoht.
  3. sissetulekult – siit saab muuta eelnevas punktis mainitud andmeid intrastati jaoks (spetsiaalse lahtri „intrastati andmed“ alt).
  4. Viimase võimalusena saab intrastati andmeid kontrollida ka WebAruannete alt. WebAruannetest tuleb menüüst valida „intrastat“ ning vastav objekt, mida kontrollida soovitakse. Pärast selle valimist tuleb määrata ja ajaperiood ning aruanne näitab, kas antud andmed on korrektsed või puudulikud.

Lisaks loetletule on Intrastati aruannetes kajastatud ka sellised andmed nagu nimetus, dokumendi nr. ja valuuta, kuid kõik nimekirjas mitteloetletud on reeglina osa ka lao igapäevasest haldamisest, mistõttu peaksid need täidetud olema kõigest sõltumata.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.