Kassamüügi käivitamine käib menüüs müügitellimuste ja väljastuste alt.

Kassamüügi käivitamisel on koheselt aktiivne paremal ääres asuv joonkoodi lahter triipkoodide peatseks sisestamiseks. Joonkoodi sisestamisel skänneriga hakkab programm koheselt andmebaasist kaupa otsima ning lisab selle ostukorvi, käsitsi joonkoodi sisse trükkides on otsimiseks vaja vajutada veel ka nuppu ENTER.

Pärast kauba lisamist on võimalik muuta äsjalisatud kauba kogust vajutades nuppu F8, sisestades koguse klaviatuurilt ning seejärel vajutades nuppu ENTER. Pärast koguse muutmist liigub fookus tagasi joonkoodi reale.

Kui ostukorvis on kaupu enam kui üks ning muuta on vaja sellise kauba kogust, mis lisati varem, saab seda teha klahvi F7 abil, millega muutub aktiivseks ostukorv. Seejärel tuleb ostukorvis valida kaup, mille kogust muuta soovitakse ning parema nooleklahvi või F8 abil liikuda koguse muutmise väljale ning see muuta (kinnitada ENTERiga).

Kui kliendile on vaja teha allahindlust (ühe kliendi kõikidele kaupadele ostukorvis), siis selleks on vaja F3-ga teha aktiivseks allahindluse kast, seda võib teha nii enne kui pärast kaupade  ostukorvi lisamist. Pärast allahindlusprotsendi sissekirjutamist tuleb kindlasti vajutada ENTERit, mille peale fookus ka tagasi joonkoodi kasti liigub.

Kui tšekile on vaja kliendi nime ja aadressi, tuleb selleks enne maksmist vajutada Ctrl+F2, sisestada nimi ning alumise nooleklahviga liikuda aadressikasti; unustada ei tohiks ka ENTERit sisestamise lõpus. NB! Kui pärast nime ja aadressi muutmist on vaja veel kaupu lisada, tuleb kindlasti joonkoodi kast uuesti aktiivseks teha (klahv F4).

 

Maksmiseks tuleb vajutada klahvi F9, mille peale tuleb ette hüpikaken maksmise täpsustustega. Vastavalt maksevariandile saab F11 ja F12-ga vahetada vastavalt sularahamakse ja kaardimakse vahel ning sularahamakse puhul arvutab programm ka ise vajamineva tagastusraha. Pärast summa sisestamist ENTER klahvi vajutades prinditakse automaatselt tšekk, kuid kui koheselt on vaja arve printida, saab selekteerida arve kas hiirega või vajutades ühe korra TAB klahvi, liikudes seejärel nooleklahvidega paremale ja vajutades SPACE-i ning seejärel ENTERit.

 

Juhul, kui ühel kliendil läheb valikute tegemiseks lisaaega vaja, on võimalik avada menüüst ka teine samaaegne kassamüük, kui soovite olemasolevat kassamüüki ja ostukorvi mitte tühistada/kinni panna ning tegeleda teise kliendi ostukorviga. Hiljem on võimalik esialgse ostukorvi juurde tagasi pöörduda lihtsalt ülalasuvast menüüst.

 

Kui klient soovib makseviisi muuta, kui tšekk on juba prinditud ja müük süsteemis kinnitatud (näiteks kui klient avastab, et sularaha pole piisavalt, kuid tšekk on juba tehtud), tuleks ära muuta makseviis. Seda saab teha avades esmalt müügitellimuste ja väljastuste menüü alt „arved“, ning otsides üles viimase arve. Seejärel tuleks see selekteerida ning menüüst valida „muuda“. Avanenud hüpikaknas tuleks makseviis uuendada sobivaks ning vajutada „salvesta“ (muuta saab seal ka maksekuupäeva).

 

NB! Selleks, et tšekkide automaatne printimine töötab vaid siis, kui printer on vastavale dokumendile pandud vaikimisi printeriks. Seda saab teha püsiandmetest, väljatrükkide häälestuse alt. Muutusi ei tohiks unustada salvestada. Kõik dokumendid, millele ei ole määratud eraldi printerit kasutavad Windowsi vaikimisi printerit.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.