Väike kuid oluline osa on laotöös ka kaubatagastustel, mida kindlasti aeg-ajalt ette tuleb. Võimalike kaubatagastuste haldamiseks ning tegemiseks on Ladu20-s loodud ka eraldi moodul, mis tööd hõlbustab.

 

Kaubatagastuste leht on jagatud kahte ossa: käsitlemisel ja käsitletud-aktsepteeritud. Neist esimese all on kõik tagastused, mille dokument on loodud, kuid mida ei ole veel lõpule viidud, s.t. kaup ei ole formaalselt veel tagastatud ning tagastust saab veel muuta. Käsitletud-aktsepteeritud lehel on kõik tagastused, mis on lõpetatud ning ei ole enam muudetavad. Käsitlemisel ning käsitletud kaubatagastusi saab filtreerida ka kuupäevade või ajaperioodide kaupa.

Uue tagastuse loomiseks sobib nupp „uus“ kummalgi lehel, mõlemad avavad sama „uus tagastus“ akna. Kui uue tagastuse aken on avatud, tuleb täitmist alustada üldandmetest. Reeglina on vaja täita vaid tagastajakliendi lahter (valuuta peaks olema kliendile juba määratud ning vastavasse lahtrisse ilmuma iseenesest, kui seda ei juhtu, tuleb see määrata manuaalselt), ülejäänud lahtrid on üpris spetsiifilised ning kasutamiseks ainult vajadusel.

Kui klient ja valuuta on määratud, saab ümber lülituda „tagastatavate kaupade“ lehele. Esimesena tuleks linnuke panna kasti kliendiga seotud kaubad, selleks et loend näitaks ainult tollele kliendile väljastatud kaupu. Olles valinud kaupade nimekirjast kauba, mida tagastatakse, tuleb sellel teha topeltklikk ning seejärel ilmub see kaup vasakul pool asuva aktiivse kauba osasse, kus saab muuta tagastuse kogust, aga ka seda, kas mõni osa tagastatud kaupadest läheb mahakandmisele või on praagid. Pärast vastavate koguste sisestamist tuleb vajutada nuppu „salvesta“ (asub koos nupuga „katkesta“ kohe koguste muutmise kohal), et tagastus ilmuks tagastuste kasti all vasakul nurgas. Kui vajalikud tagastused on kõik tagastuste kastis, võib tagastuse salvestada ülemisest menüüst, mille peale ilmub tagastus tagastushalduste aknas „käsitlemisel“ lehe alla.

Selleks, et tagastust aktsepteerida, on vaja lisada tagastusele ka partii, millest kaup väljastati. Seda on võimalik teha esimesel sisestamisel, kuid ka juba salvestatud „käsitlemisel“ olevale tagastusele vajutades nuppu „muuda“.

Käsitlemisel oleva tagastuse muutmiseks on vaja üles otsida kaup tagastuste nimekirjast, millel ei ole määratud partiid/väljastust, need on reeglina punast värvi. Olles selekteerinud vastava tagastuse, ilmub alla paremasse lahtrisse vastava toote partiide nimekiri ning see tuleks selekteerida topeltklõpsuga. Pärast selekteerimist ilmub partii ja kauba informatsioon aktiivsesse lahtrisse üleval vasakul ning sealt saab vajadusel korrigeerida tagastuse, mahakandmise ja praakkauba kogust. Kui kogused on korrigeeritud, siis nupuga „salvesta“ kohe koguste kohal saab muutused kinnitada. Sellega ilmub all olevasse tagastuste nimekirja muudetud toote reale, partii ID veergu nullist erinev number (rea teksti värvus muutub ka punasest mustaks). Kui kõikidel kaupadele on lisatud partiid/väljastused, saab ülemisest menüüst vajutada aktsepteeri ja lukusta (kui kogused ei klapi, antakse veateade ning kogused saab üle vaadata). Aktsepteeritud tagastused viiakse „käsitletud-aktsepteeritud“ lehele ning sealt saab neid välja trükkida või neist arved teha.

 

NB! Kui tagastusele on määratud partii (tagastatavate kaupade lehelt), ilmub partii vahetamise sektsioonis (kaupade tagastamise lehel) vastavasse veergu märge, mitu väljastatud tootest on tagastatud.

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.