Mitmed laos hoitavad kaubad on ajaliselt aeguvad, mistõttu on alati vajadus jälgida, et kliendid saaksid piisavalt värsket kaupa. Funktsiooni olulisuse tõttu on see ka olemas Ladu20-s.

Selleks, et kaupade aegumist näha ning hallata, peab esmalt kaupade menüüs märkima aeguvatele kaupadele juurde, et need on aeguvad. Seda saab teha selekteeritud kauba menüüs akna „lisa“ alt, sealjuures tuleb ka märkida toote kogu eluiga ning protsent, kui palju aega soovivad kliendid toote kogu elueast enese tarbeks saada.

Sisestatud informatsioon tuleb kasutusse kaupade sissetulemise korral, kus pärast kaupade sisestamist ning sisse tuleva partii aegumiskuupäeva sisestamist saab „ülevaate“ aknast kontrollida mitu protsenti sisse tuleva kauba elueast on järel ning mitu päeva tohib antud kaup olla laos, enne kui see tuleb klientidele edasi müüa.

Teine väli, mida täita on vaja, asub klientide menüüs, üldise informatsiooni all. Kõige viimasel real, hinnakirjagrupi kõrval on lahter määramaks kliendi soovitud värskust saadavatele kaupadele. Tähele tuleks panna asjaolu, et iga kliendi kohta tuleb see väärtus sisestada eraldi.

See piirang on oluline kaupade väljastamise korral, sest kui kindla partii järelejäänud eluiga on lühem, kui klient seda soovib, kuvatakse väljastusel sellekohane veateade.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.