Koguse kiirsisestus dokumendi tegemisel

Oleme jälginud ja leidnud, et  TelliKMA  kasutajad jagunevad oma töö iseloomult kaheks. Kasutajad, kellel on õigus/vajadus muuta hindu  ja teiseks selliseid kasutajaid, kes peavad vaid registreerima tellitavad kogused.

Olukorda, kui kasutajal ei ole peaaegu kunagi vajadust sisestada allahindlust ega kokkuleppehinda, võis tunduda TelliKMA Androidi senine dokumendile koguse sisestamise rutiin (kus avanes selleks eraldi aken) tüütu ja liiga palju klahvi vajutusi nõudev.
Nüüdsest oleme koguse sisestamine teinud mugavamaks ja kasutaja enda poolt seadistatavaks.
Seadistamiseks tuleb seadistuste  lehel otsida “Kiire tellimuse sisestus” , kus on 3 valikut:
  • nutikas
  • väljas
  • sees
Valides reziimiks “väljas“, siis alati dokumendile koguse sisemisel kauba reale klikates avaneb eraldi aken, kus kasutajal on lisaks koguse lahtrile sisestatav veel allahinduse ja väljapaneku info, ja koheselt näha ka  kauba täiendavad andmed.
Valides reziimiks “sees“, siis alati dokumendile koguse sisemisel kauba reale kergelt klikates avaneb samas loetelus koguse sisestamise lahter ja klaviatuur ja koheselt on võimalus sisestada kogus. Kui seejuures vahest harva on vajadus et avaneks  eraldi aken, siis seda on võimalik välja kutsuda hoides näppu vastava kauba peal ~1 sek.
Valides reziimiks “nutikas” sõltub avanev akev vorn sellest kus kohta täpselt klikati. Kui klikati  väljadele “kogus” või “hind“, avaneb koheselt samas koguse sisestamise lahter, kui aga kauba nimetusele või koodile, siis avaneb eraldi kaubainfoga aken.

One thought on “Nutikas koguse kiirsisestus”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.