Tegime laodu20 täiestu spetsiaalse uue mooduli “Kaubatagastuste haldus”, mille eesmärk on aidata hallata klientidelt kaupade tagastuse registreerimist ja tagasi saabunud kauba edasist käsitlemist.

Kaubatagastuse registreerimiseks tuleb avada Ladu20-s menüüpunkt “Kaubatagastuste haldus”.

Ladu20-s käsitletakse kaubatagastuse dokumenti kahes staatuses:

 1. esmane dokument (dokumendi staatus seni kuni kogu tagastus on registreeritud, kaup ei ole veel lattu arvele tulnud) . Peale esmase dokumendi sisestamist ja kontrolli aktsepteeritakse see ja ta läheb aktsepteeritud dokumendi staatusesst
 2. aktsepteeritud dokument  (staatus, mille dokument saab peale kontrolli ja aksepteerimist ja   kus dokumenti enam muuta ei saa)

Kaubatagastuse töö etapid Ladu20-s

 1. Uue dokumendi tegemise alustamisel tuleb kõigepealt registreerida kauba tagastanud klient
 2. Seejärel sisestada tagastatud kaubad ja tagastatud kogused.
 3. Kauba sisestamise järel annab Ladu20 kasutajale ette valiku kauba väljastusdokumentidest, millega klient on vastava kauba kunagi ostnud. Väljastusdokumendi valimisel kanduvad selle küjest automaatselt tagastusele üle partii tunnused ja hinnad. (koheselt on kasutajal kohe näha ka vastavast väljastusest juba varem  tagastatud kogus)
 4. Lisaks tagastatavale kogusele tuleks kasutajal kohe sisestada ka mis selle kaubaga edasi saab:
  1. mis kogus tagastatust tuleb  tuleb kanda praagiks (ja võimalusel müüa odavamalt)
  2. ja mis kogus tuleb päris maha kanda.
  3. kauba kogus, mida ei ole vaja ei maha ega praagiks kanda, võetakse laooprogrogrammi poolt arvele samasse partiisse kust ta kunagi väljastati.
 5. Lisaks on soovitatav kasutajal sisestada kauba tagastamise põhjus

Praaki ja mahakantavate koguste kohta teeb Ladu20 automaatselt dokumendid ja kanded eeltagastuse statuses oleva dokumendi aktsepteerimsie hetkel.

Soovitatav on kasutada seda osa koostöös mobiilse laoskänneri tarkvara Laomees kaubatagastuse mooduliga. Sel juhul on laoskänneriga juba kõik tagastatav kaup ja kogused ja partiide tunnused sisestatud. Ladu20-s tuleb vaid dokument üle kontrollida ja kaupadele külge valida mis konkreetse väljastusega nad väljastatud on olnud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.