Veoringid ja päevaringid

 

Juhul, kui paljud kliendid asuvad lähestikku ning tellivad kaupa pidevalt, on neile võimalik üles seada veoringid. Veoringide abil saab planeerida mitme kliendi tellimused kõik ühe auto peale ning määrata ka veoringide kuupäevad koos vastavate klientide kauba peale laadimise järjekorraga.

Lisaks näidatakse käesoleva päeva veoringe päevaringide aknas, et neid saaks koheselt komplekteerida ning väljastada.

Selleks, et veoringe üles seada, on esmalt vaja need püsiandmete aknast üles seada (juhul, kui need juba menüüs olemas ei ole). See käib püsiandmete alt, seadistuste lehelt menüü „lisa“ alt. Lisaks tuleb püsiandmetes luua vajalikud sissekanded lehtedele „marsruudid“ ning „autod“ (marsruutide puhul on tarvilik ainult kood ja kirjeldus, autode puhul on tarvis sisestada täpsem info, nagu auto number, mark, kandevõime jpm.).

Seejärel tuleb „kliendid“ aknast üles leida kõik kliendid, keda soovitakse veoringidega seostada, ning lisada neile „lisainfo“ lehelt marsruudid.

Pärast seda saab „veoringide“ lehelt hakata veoringe looma. Kui uus veoring on loodud, saab veoringi alla lisada kliente nii, et need „tassitakse“ paremal asuvast klientide nimekirjast keskmisesse kliendi veoringide nimekirja. Vastavalt märgitud valikule näidatakse nimekirjas kas klientide menüüst aktiivse kliendiga seotud veoringe või vasakult veoringide menüüst aktiivse veoringiga seotud kliente. Olles lisanud kliendid veoringi alla, tasub kindlasti muuta vastavate klientide küljes olevat informatsiooni (näiteks järjekorranumber ning kellaaeg), tagamaks veoringi parema halduse.

 

Kui vajalikud veoringid on loodud, ilmuvad need veoringide määratud päevadel päevaringide nimekirja. Aktiivse päevaringi kohta näidatakse paremal ülemises menüüs ka tellimuse esitanud kliente, ning neid selekteerides näeb paremalt alumisest menüüst ka tellimuses olevaid kaupu.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.